Aby se nám v kuchyni dobře vařilo.

Dům a byt

Aby se nám v kuchyni dobře vařilo.

Ve většině případů umísťujeme nábytek podél stěn. Udělejte výjimku a zvolte praktický a víceúčelový kuchyňský ostrůvek. Kuchyňské ostrůvky se v posledních letech stávají moderní záležitostí. Můžou vám nabídnout více místa na vaření, ale i oddělit kuchyňskou část od obývací. Kuchyň by v prvé řadě měla zastávat praktičnost a dobrou funkčnost. Zohledněte velikost kuchyně a zvažte, jak a kde potřebujete mít dostupné kuchyňské potřeby. Nakreslete si vybavení pracovní plochy a určete si, k čemu má sloužit.
kuchyně s ostrůvkem

Kuchyňský ostrůvek vhodně doplňuje kuchyňskou linku stojící u stěny. Horní plocha ostrůvku může být vybavena pouze pracovní deskou. V tomto případě ho využijeme spíše jako odkládací plochu nebo nám poslouží při servírování jídla. Pokud do kuchyňského ostrůvku necháte zapustit dřez a varnou desku, využijete ho jako ucelenou varnou plochu.

Při řešení ostrůvky byste měli vzít ještě v potaz návaznost jednotlivých prací, tak abyste nemuseli bezhlavě běhat po kuchyni z jednoho konce na druhý.
lesklá pracovní deska

Necháte-li do ostrůvku zabudovat varný panel, nechte nad něj zavěsit ostrůvkovou digestoř. Ještě než se pustíte do rekonstrukce kuchyně, myslete na to, kde budete potřebovat rozvody plynu, vody a elektřiny.

Máte-li to štěstí a jste majiteli větší kuchyně, můžete si dovolit ostrůvek větších rozměrů. Nábytek můžete sestavit tak, aby úložné prostory byly přístupné z několika stran.
kuchyně s pracovní plochou

Doplňte ostrůvek několika prosklenými skříňkami, můžete zde ukládat sklo a porcelán. Drobné věci ukládejte do zásuvek. Využijte i proutěné košíky umístěné v otevřených policích. Vzhled ostrůvku laďte s ostatním kuchyňským nábytkem.

V případě, že toužíte po stabilním kuchyňském ostrůvku a nedisponujete dostatkem místa, pořiďte si mobilní pracovní stolek, který můžete přemísťovat podle potřeby díky kolečkům, kterými je vybaven. Zvětšíte si tak pracovní prostor.