Co jsou to menstruační kalhotky?

Služby

Co jsou to menstruační kalhotky?

Většina žen při menstruaci používá vložky či tampóny. Některé vlastně ani nepřemýšlí nad tím, že mají i jiné možnosti, jak se chránit během menstruace. Ale ty možnosti tady jsou. Například takové menstruační kalhotky. Víte, co to menstruační kalhotky jsou? Jedná se o prádlo, které nosíte v průběhu své menstruace. Dokáže vám tak nahradit vložky i tampóny, které obvykle nosíte. Jsou totiž navržené tak, že obsahují navíc sací vrstvu, která vás ochrání před prosáknutím krve na vaše oblečení.

ženy

Navíc mají takové vlastnosti, že odvádějí vlhkost a zabraňují zápachu. Jejich největším plusem samozřejmě je, že jsou opakovaně použitelné. Vyrábí se v nejrůznějších tloušťkách, abyste si mohli zvolit ty nejlepší podle toho, jak silou máte aktuálně menstruaci. Pokud je vaše menstruace opravdu silná, není problém doplnit je tenkou vložkou, abyste měli jistotu, že jste skutečně dokonale chráněné. Jak dlouho můžete menstruační kalhotky nosit? To záleží na tom, jak silná vaše menstruace je. Pokud je velmi slabá, budou vám pravděpodobně stačit jedny kalhotky na den a druhé na noc. Pokud máte menstruaci silnější, doporučujeme střídat je zhruba po 8 hodinách nošení.

vložky

A jak se o takové prádlo starat? Samozřejmě byte měli následovat pokyny výrobce prádla, ale obecně můžeme shrnout péči o menstruační kalhotky do několika kroků. Po nošení je vyperte pod proudem studené vody až do té doby, než poteče čistá voda. Poté je vyperte. Používejte vždy cyklus studeného praní. Při horkém může hrozit, že se v prádle usadí zbytky krve, a to nechcete. Doporučujeme také nepoužívat k sušení sušičku ale nechat kalhotky uschnout jen tak na vzduchu. Je to kvůli tomu, že obsahují několik vrstev a každá je z jiné látky.

Pokud jste menstruační kalhotky ještě nevyzkoušeli, určitě se toho nebojte a vyzkoušejte je. Budete určitě příjemně překvapení, jaké pohodlí vám poskytují.