Kolik bychom měli investovat do sídla firmy

Web

Kolik bychom měli investovat do sídla firmy


Jednou ze zákonných povinností každé právnické osoby je mít zaregistrované své sídlo. To je následně zveřejněno v příslušném obchodním rejstříku, spolu s dalšími údaji. Většina firem jej však svá sídla považuje za mnohem víc, než za nezbytnost. Mnohdy je to i součást marketingu.

Zde je dobré se zamyslet nad tím, zda je skutečně tak důležité, jak vypadá. Koneckonců, nic nám nebrání, abychom jej neměli u sebe doma. Zda je to však vhodné, je už jiná otázka, stejně jako to, jak moc bychom do něj vlastně měli investovat.

sídlo firmy není levná záležitost

V první řadě se musíme zamyslet, kolik zaměstnanců v něm vlastně bude pracovat. Pokud podnikáme jen sami, pak je to v pořádku. Ovšem v případě větší firmy, kde potřebujeme třeba i účetního, sekretářku a další, musí být dost velké na to, aby tam všichni tito lidé mohli pohodlně pracovat.

Dále je tu také otázka, zda v něm budeme pořádat obchodní schůzky, například s obchodními partnery, zákazníky či případnými investory. Pokud totiž chceme, aby tato jednání byla úspěšná, je důležité udělat dobrý první dojem. A ten začíná již tím, jak sídlo naší firmy vypadá.

moderní sídlo firmy

Samozřejmě je jasné, že jsme limitováni svými finančními možnostmi. Navíc nemovitosti jsou dnes velmi drahé, stejně jako pronájem. V takovémto případě však můžeme využít například virtuálních sídel, která nám poskytnou vše, co potřebujeme, a za podstatně nižší cenu.

Pokud však například z důvodu velikosti firmy musíme mít to skutečné, mějme na paměti, že by mělo být dobře zařízeno. Příliš nepomůže, když bude velké a prostorné, pokud bude vypadat zašle a ponuře. Je tedy nutné myslet na pravidelnou údržbu jak vnitřku budovy, tak i vnějšku.

To samé platí i o kontrolách například elektřiny či plynu, především kvůli bezpečnosti naší i zaměstnanců. Pokud by se totiž některému z nich něco stalo, věřte, že částka, kterou by po nás požadovali, by nebyla zrovna malá. Opatrnosti tedy není v tomto případě nazbyt.