Netradiční palačinky

Produkty

Netradiční palačinky

Palačinky jsou nestárnoucí klasika, kterou milují děti, dospělí i staří. Jedná se o velmi jednoduché, ale přitom velmi oblíbené jídlo, které se dá udělat na milion způsobů. Zkrátka co domácnost, ti jiný recept. Ono ve finále se není čemu divit, v zásadě se jedná o mléko a mouku. Tyto dvě základní suroviny jsou pak většinou ozvláštněny o další suroviny.

Obvykle je tento velmi chutný pokrm podáván v malých kruzích poskládaných na sebe. Jednotlivé plátky jsou pak obvykle prokládány marmeládou nebo ovoce. Celou pyramidu pak zdobí bohatá obloha ovoce, šlehačky, zmrzliny nebo další marmelády.

palačinky s malinami

Druhá varianta servírování je podstatně jednoduší. Jedná se o jednu velkou placku, která je přehnuta na půl. Zároveň je obvykle naplněna taktéž ovoce, nebo zmrzlinou. Nicméně servírovacích možností je celá řada a je zcela na vás, kterou variantu si vyberete. Nicméně znáte i tento netradiční recepty na palačinky? Určitě jej ochutnejte! Budete velmi překvapeni a je dosti možné, že ke svému původnímu receptu se již nevrátíte.

První netradiční variantou jsou banánové palačinky. Jedná se o velmi jednoduchá recept a je vhodný především v momentě, kdy vás přepadla nepřekonatelná chuť na tento pokrm a nemáte doma mouku. Zkrátka v mixeru rozmixujete banán a následně naředíte mlékem. Konzistenci si určete sami dle toho, jak jste zvyklí. Následně můžete dle chuti přidat vanilkový cukr, rum nebo další suroviny.

palačinky s ovocem

Tento recept je zároveň více než vhodný pro alergiky na vajíčka. Navíc pokud klasické mléko nahradíte rostlinným (obvykle sojovým nebo rýžovým nápojem), mohou si tyto palačinky dát i vegani, nebo alergicky na mléko. Samozřejmostí je, že jsou i přirozeně bezlepkové. Navíc banán celému pokrmu přidá nevídaný šmrnc a chuť. Zkrátka ideální, jednoduchá a přitom velmi chutná varianta palačinek pro alergiky!