Proč bychom si nepůjčili?

Finance

Proč bychom si nepůjčili?

Nedostatek finančních prostředků může někdy doléhat na každého z nás. Někdo si kvůli němu nemůže koupit to, co by potřeboval, někomu to komplikuje třeba i jeho podnikatelské aktivity. A ať už nám schází peněz trocha nebo třeba i hromada, musí se to řešit. Nejlépe dříve, než to zanechá nezvratné nežádoucí následky.

Jenže jak to zvládat? Když se nedaří dost peněz vydělat, určitě každého napadne, že by se mohla hodit i půjčka. A dotyčný má vlastně pravdu. Jenže ono není snadné nejen vydělání si dostatku peněz, ale leckdy ani získání půjčky. Nabídek je sice dost, jenže ty jsou určené pouze pro takzvaně bonitní žadatele. Tedy pro ty, kdo mohou prokázat svoji schopnost splácet tak, jak to od nich konkrétní poskytovatel půjčky požaduje.

účet a mince

Jenže když banka vyžaduje prokázání hodně vysokých příjmů, které žadatel nemá, a nahlédne do registrů dlužníků, kde by žadatel neměl mít záznamy, jenže ony tam nějaké ty nepříjemné záznamy jsou, je jasné, že žadatel nevyhověl a nic nedostane. Ať se mu to líbí nebo ne.

A ono se mu to nelíbí. Takže s tím musí něco udělat. A co? Musí to prostě zkusit někde jinde. Například u nebankovní společnosti. Protože má-li v dané situaci aspoň nějaký nemovitý majetek, je pro něj americká hypotéka bez registru právě od nebankovní společnosti tou jednoznačně nejlepší volbou. Protože u ní uspěje, i kdyby měl jinak k ideálu hodně daleko.

stovky eur

Když má někdo nemovitost, může ji prostě nabídnout jako záruku toho, že bude splácet. A to nebankovní společnosti bohatě stačí, aby někomu takovému peníze půjčila. Protože má tím pádem své jisté, ví, že se půjčených peněz dočká, že jí budou i s úroky vráceny. A to je to hlavní.

Každý z majitelů nemovitostí tak má jistotu, že mu přinejmenším formou nebankovní hypotéky pomohou, když jsou mu zapotřebí další peníze. A je dobře, že tu i taková eventualita je.