Rolety den a noc na balkonové dveře do bytu i rodinného domu

Produkty

Rolety den a noc na balkonové dveře do bytu i rodinného domu

Stínící technika je pojem v odvětví vybavení interiérů, jehož opěrným pilířem byly dlouhá léta lamely hliníkových žaluzií. Největší expanzi zaznamenaly krátce po sametové revoluci, ale pak se na trhu začaly objevovat i jiné, alternativní výrobky. Dnes si své místo na slunci čestně hájí tzv. rolety den a noc.

rolety den a noc v ložnici

Když se rolety a žaluzie sjednotí v jeden celek

Máme tím samozřejmě na mysli obrazně vyslovený výraz, kdy se vlastnosti žaluzií a rolet spojí do jednoho výrobku, a tím jsou rolety den a noc. Jak vlastně fungují?

Jsou sestavené z pravidelně se střídajících pruhů, jedny světlo nepropouští a druhé skrze perforovanou tkaninu ano. Překrýváním jednotlivých pruhů docílíte optimálního nastavení průchodu světla, jak tomu bývá u klasických hliníkových lamel vnitřních žaluzií.

ložnice a balkon

Tím ovšem hitparáda nekončí, ale právě začíná, jde totiž o to, že látka vytváří v prostředí, kam dopadá denní sluneční světlo, velmi svéráznou atmosféru, kterou ještě podpoříte výběrem barvy tkaniny. Klasické hliníkové žaluzie jsou také sice barevné, ale nevytváří s pronikajícím světlem žádnou interakci, tím působí poměrně chladně a stroze a rozhodně o nich nelze říci, že by byly dekorativní. U rolet den a noc jde o zajímavý, vkusný a elegantní bytový doplněk, dekoraci, která zároveň plní praktickou funkci.

Rolety den a noc slaví úspěch v bytové zástavbě, v rodinných domech i rekreačních objektech typu chat a chalup, v penzionech a hotelích, ve společenských prostorách a sálech, můžete je využít u plastových i dřevěných oken. Rolety den a noc na balkonové dveře, ke dveřím na terasu, u vstupu k bazénu či pergoly jsou dalším tipem, kde jejich vlastnosti oceníte.

Barevná hra světla a stínu se líbí i dětem, mohou být v rozumných mezích a pod dozorem umístěny i v dětském pokoji, hodí se i do prostředí s vyšší vlhkostí, kde potřebujete dostatečné soukromí a zároveň útulný prvek, který nepůsobí příliš fádně a nevkusně.