Vsaďte na jistotu, zvolte si pro dovolenou Bulharsko

Služby

Vsaďte na jistotu, zvolte si pro dovolenou Bulharsko


Město Burgas má přes 200 tisíc obyvatel a je významným turistickým a ekonomickým centrem země. V posledních letech se úroveň poskytovaných služeb v přímořských letoviscích hodně zlepšila a kvalita dovolené je stejná, jako v jiných evropských přímořských letoviscích. Do země přišel zahraniční kapitál, a tak po skromných hotelech, které zde fungovali za dob, kdy bylo Bulharsko jednou z mála destinací, kam si mohl český turista vyjet k moři, už se slehla země a vše je nové a moderní.

Burgaské letiště je 9 km od města a poskytuje cestovatelům základní zázemí pro pobyt. Je zde směnárna, restaurace, půjčovna aut, úschovna zavazadel, bankomaty, informační centrum i stanoviště taxi.

Z letiště se kromě jízdy taxíkem můžete dostat i městskou hromadnou dopravou.

burgas-

V letní sezónu je někdy docela složité si letenky do Bulharska obstarat, a tak si musíte s rezervací pospíšit, pokud chcete získat levné letenky burgas. Pokud si zamluvíte už před odletem zapůjčení automobilu, můžete podnikat výlety do okolí. Častým cílem je Slunečné pobřeží. Leží asi 35 km od Burgasu a autem jste tam za půl hodiny. Turisté sem jezdí především kvůli krásné zlatavé písečné pláži. Ta je dlouhá přes 8 km a široká 200 metru. Je zde krásné počasí po celou turistickou sezónu.

burgas1

I přes větší množství návštěvníků se zdejší pláž skvěle udržovaná a okolní moře je průzračně čisté. Je zde také možnost zkusit si některý z moderních vodních sportů anebo si vyjet na lodi na moře. Černé moře je krásné a klidné. K dopravě po letovisku lze použít minivláček nebo drožku. Přímo u pláže je mnoho možností, kde se občerstvit a nakoupit si například upomínkové předměty nebo některé speciální bulharské lokální zboží.

Burgas a jeho okolí je ideálním místem pro poklidnou rodinnou dovolenou. Ceny jsou příznivé, země je stabilní a bezpečná.