Co s domácím mazlíčkem, když jedete na dovolenou? Možností je více!

Zvířata

Co s domácím mazlíčkem, když jedete na dovolenou? Možností je více!

Potřebujete se vzdálit ze svého domova, ale máte domácího mazlíčka? Jak tuhle situaci řešit a jaké jsou možnosti? Pejska nebo kočičku můžete dát do hotelu. 

Co s domácím mazlíčkem, když jedete na dovolenou? Možností je více! 

Češi milují své domácí mazlíčky, zároveň ale rádi odjíždějí na dovolenou. Někdy je také potřeba odjet například na služební cestu, jenže kdo se bude během vaší nepřítomnosti starat o vašeho mazlíčka? Pokud si s tím lámete hlavu, nemusíte. Možností je totiž skutečně hodně. I když nemůžete mazlíčka svěřit někomu z rodiny nebo přátel, můžete bez obav odjet. Otázka je, zda to vůbec dokážete. Pokud ale není zbytí, budete muset svěřit zvíře do rukou někoho cizího. Jak ale vybrat vhodný zvířecí hotel nebo někoho na hlídání a venčení? 

psi a kočky

Pro někoho běžná věc, pro někoho naprosto nepředstavitelné

Mít někoho na venčení psího miláčka, to je dnes zcela běžné a například v zahraničí tyhle služby fungují již dlouho a zcela normálně. Lidé, kteří jsou dlouho v práci a nemohou se během dne o svého psa postarat, si běžně najímají osoby, které psa zajdou vyvenčit, dají mu najíst nebo se s ním pomazlí. A přesně tohle můžete udělat, když budete chtít odjet na dovolenou. Zkrátka si zařídíte hlídání, výhodou je, že v tomto případě zůstává zvíře doma, ve svém prostředí, na které je zvyklé. Nemusí se tedy přizpůsobovat cizímu prostředí a ostatním zvířatům. 

Druhou možností je totiž umístění zvířete do hotelu. Dnes u nás fungují, jak hotely psí nebo hotely pro kočky, ale i hotely pro ostatní zvířecí mazlíčky. Pokud se rozhodnete zvíře do takového hotelu umístit, budete si muset vybrat vhodné zařízení. Ale jak? 

pes a panička

Podle čeho vybrat vhodný hotel pro zvíře? 

Nabídka hotelů je pestrá, ale ne každé takové zařízení je ideální a vhodné. Jde totiž o poměrně výhodný byznys a toho mnoho lidí využívá. Hotel si proto jděte prohlédnout, nejdříve sami a později sebou vezměte i mazlíčka. Zvíře si také potřebuje zvyknout, potřebuje si prostory prohlédnout a očichat. 

Každý hotel pro zvířata také jinak funguje, má jiná pravidla, někde jsou například psi ve smečce, nejsou zavíráni, a proto jsou přijímáni jen psi, kteří tohle zvládnou. Pokud si nevyberete, budete muset zvíře vzít sebou na dovolenou.