Dobrodružství, které si zamilujete

Životní styl

Dobrodružství, které si zamilujete

Máte i přes svůj věk rádi nejrůznější hry, strategie a vaším nejoblíbenějším filmovým žánrem jsou detektivky? Pokud ano, tak vás s velkou pravděpodobností naprosto učaruje úniková hra, která představuje výbornou zábavu. Nejčastěji ji chodí hrát skupinky přátel nebo třeba kolegové, je však pouze na vás, kolik lidí s sebou vezmete, minimální počet osob bývá nejčastěji dvě. Jít si užít skvělou zábavu tedy můžete klidně jen se svým partnerem. V čem tato dobrodružná hra spočívá a jaká má pravidla?

tým

Najít cestu ven

Cíl je jednoduchý, musíte zkrátka a jednoduše za co nejrychlejší dobu najít svou cestu ven. Zpravidla na to máte jednu hodinu, tedy šedesát minut. Jak však najít tu správnou cestu ven? Čekají vás nejrůznější hádanky a rébusy, které musíte vyřešit, a ony vám napoví, jak dále pokračovat, kde se nachází další úkol nebo třeba zámek. Postupujete systematicky krok po kroku. Pokud je vás více, můžete se rozdělit a hledat nějaký odrazový můstek na více místech zároveň, poté je však lepší postupovat společně a řešit jednotlivé úkoly s vzájemnou pomocí. Jakou však zvolíte strategii je jenom na vás, důležité je se dostat ven v co nejkratší době.

Pro koho je tato zábava vhodná?

Na únikovou hru chodí nejčastěji skupinky přátel, které si chtějí užít společnou aktivitu a hromadnou zábavu. Velmi populární je tato aktivita však i pro takzvaný teambuilding, neboli utužování vztahů mezi kolegy. Není se čemu divit, právě ve stresových situacích se nejlépe utužují vztahy a je možné toho druhého poznat v pravém světle. Navíc společné zážitky spojují, což je v tomto případě záměrem.

klíče

Minimální počet zapojených lidí jsou dva, často však můžete přijít až v pěti lidech. Je jasné, že čím víc vás bude, tím snadnější pro vás bude najít únikovou cestu ven. Od počtu účastníků se také odvíjí cena, kdy samozřejmě platí, že čím víc lidí, tím menší cena pro každého bude.