Kontrola autožárovek by se neměla podceňovat

Produkty

Kontrola autožárovek by se neměla podceňovat

Bez pořádného osvětlení bychom nikdy neměli vyjíždět na místní komunikace. Problém je nejen ten, že bychom špatně viděli za snížené viditelnosti, ale je třeba mít v pořádku i jiná osvícení, například mlhová a brzdová světla a především blinkry, které ukazují směr, kterým se řidič chce konkrétně vydat. To hodně vypoví o tom, jak se další věci budou v provozu projevovat. Výrobců autožárovek je poměrně dostatek, ale nejlepší je se spolehnout na ty, kteří mají žárovky homologované a navíc prochází přísnou kontrolou, než jsou uvedeny na trh a provozu. Každá musí splňovat svoje parametry, aby naplnila účel, kterému byla vytvořena. Pření výrobci se za svoji značku stydět nemusí a svoje produkty neustále vylepšují, což dokazuje https://www.lightpark.cz/autozarovky/ svým výběrem.

mustang

Potkávací a dálkové světla

Dá se říci, že již přes deset let musíme svítit po celý den. Zpočátku se o denním svícení vedly spory, ale nakonec se v průběhu let ukázalo, že vlastně řidičům to takové problémy nedělá a nakonec jsou pěkně viditelní i ve snížené denní viditelnosti. Například silnice, které vedou skrze lesy, nepropustí tolik svitu, tím pádem osvícené auto na sebe snadněji upozorní. Také se v jejich výrobě a nabídce hodně změnilo. V dnešní době se dají zakoupit klasické, ale i úsporné nebo s vyšší svítivostí. Rozhodně bychom se neměli soustředit pouze na cenu. Levnější žárovky nemusí vynikat svojí kvalitou a pak ve finále zaplatíme více, než kdybychom si pořídili kvalitní výrobek. V podstatě potkávací a dálkové světla jsou skutečně velice důležité nejen pro samotné řidiče, ale i pro ostatní účastníky provozu.

Každá žárovky má své místo

Pokud potřebujeme zakoupit do svého automobilu žárovky a nevíme si dost přesně rady, je dobré nahlédnout do manuálu. Ovšem v dnešní době se dá k některým žárovkám i špatně dostat, tudíž to bude stejně jistit autoopravna nebo servis. Přesto při nákupu jsou pro nás důležité tyto informace.

mercedes

  • napětí – u automobilů je to 12 V a u nákladních 24 V
  • patice – každá má svoje přesné označení, které je uvedené na obalu a musí souhlasit s daným typem
  • označení – H1, H2, H3 atd.
  • výkon – záleží na druhu žárovky
  • použití – kam potřebujeme danou žárovku nainstalovat
  • typ – halogeny, xenony, vláknové nebo jiné speciální