Google Keep coby poznámková mobilní i webová aplikace

Web

Google Keep coby poznámková mobilní i webová aplikace

Poznámková aplikace, která byla vyvinuta Googlem a je mobilní aplikací dostupnou pro Android, stejně tak ji lze používat i jako webovou aplikaci. Její popularita neustále má rostoucí tendenci. Dávno stažení aplikace překročilo číslo vyšší jak deset miliónů.
 vyhledávání google
Aplikace Google Keep disponuje několika funkcemi, nechybí barevné odlišení poznámek, možnost vložení obrázků, vytvoření seznamu, sdílené poznámky či dokonce i vyhledávání dle barvy.
 
Je v kompetenci uživatele veškeré nastavení času či místa ohledně připomenutí poznámky. Nutno podotknout, že připomínky nastavené v této aplikaci jsou přístupné dokonce i pro další aplikace od Google, jako je například Google Now. Text z obrázků lze rozpoznat za pomoci technologie v rámci optického rozpoznávání znaků. Avšak toto je funkční pouze v anglickém jazyce. Hlasová nahrávka vytvořená v Google Keep je tak automaticky přepsána.
 
Google Keep a nabídka inovativních nástrojů
 
I když neustále se pracuje na vývoji, na aplikaci stále vychází nové aktualizace. Dle statistiky tuto aplikaci si oblíbilo více jak třicet miliónů uživatelů. Však Google Keep umožňuje klasické textové poznámky, rovněž audio poznámky a již výše zmíněné poznámky s obrázkem. A to není zdaleka vše co se týče poznámek!
 
Jednotlivé typy poznámek lze využít pro jinou příležitost, jako je například použití textové klasické poznámky pro zapsání úkolů, místa schůzek či pracovní setkání. Oproti tomu poznámky se zaškrtávacím systémem jsou ocenitelné především při nakupování, kdy jen postačí v obchodu zapnout Google Keep a jen snadno odškrtávat ze seznamu vložené položky v nákupním vozíku.
 
Naopak audio poznámka slouží pro záznam delší nebo ucelenější myšlenky, kdy by zapsání bylo zdlouhavým procesem. Zde tak dojde jednak převedení hlasu na text a současně je zachována i audio stopa.
 google plus
Archivace poznámek
 
Poznámky jsou zobrazeny na hlavní obrazovce aplikace, nicméně lze je i archivovat. V takovém případě jen postačí, kdy po dané poznámce na hlavní obrazovce přejedete prstem či během úpravy dané poznámky zvolíte možnost menu a dále volbu archivovat.
 
Aplikace Google Keep je velmi snadným a jednoduchým nástrojem pro správu poznámek. Typický je pro aplikaci jednoduchý vizuální styl, rychlost i přehlednost.