Hodí se pro vaši rodinu více byt?

Dům a byt

Hodí se pro vaši rodinu více byt?

Co všechno byste měli zvážit a podle čeho se nakonec rozhodnout? Obě varianty mají své plusy a mínusy. To nejdůležitější, co vás při tomto rozhodování čeká, je uvědomění, co opravdu chcete a jaké jsou vaše priority. To, co jeden považuje za výhodu, může druhý považovat za velký nedostatek. Než vyberete konečnou variantu, sepište výhody a nevýhody obou typů bydlení, s ohledem na vlastní představy.

dům

Anebo domek se zahradou?

Pokud vaše rozhodnutí padne na pořízení rodinného domu, rozhodujícím faktorem bude výše finančního vkladu, který jste ochotni do svého domu investovat.

Typový stavba– dům, který v rámci developerských projektů je postaven v blízkém okolí města – kupujícímu ušetří starosti s přípravou, realizací i kolaudaci stavby – realitní kancelář zpravidla pomůže i s hladkým vyřízením hypotečního úvěru.

Individuální stavba– složitější varianta, ale jediný způsob, jak vytvořit bydlení podle vlastních představ. Ještě před zahájením výstavby je nutné vyhledat a koupit vhodnou parcelu a nechat vypracovat kvalitní projekt. K realizaci samotné stavby je vhodné zajistit odborný stavební dozor, aby nedocházelo ke komplikacím a zbytečnému prodražení.

šatna

Stavba na klíč– pokud se podaří najít dobrého projektanta, nekompromisní stavební dozor a seriozní stavební firmu – ušetříte nervy, čas i peníze. Nutným předpokladem úspěchu je dokonalé smluvní zajištění zadávaných prací.

Mobilní domy– po připojení k inženýrským sítím jsou obyvatelné po celý rok – nutno zajistit parcelu na vhodném místě. V současné době stačí oslovit jejich dodavatele a dojednat svoje představy. Zkuste se inspirovat. A přijde vámnabídka, se kterou budete spokojeni. Ač to z venkovního pohledu nevypadá, mobilní domy jsou uvnitř prostorné. Každý je vybaven kuchyňkou, koupelnou, plynovým krbem, obývacím pokojem a mnoha úložnými prostory.