Jak být fit?

Služby

Jak být fit?

Léto se blíží a s ním i naše přirozená touha po dokonalé postavě, která se bude skvěle vyjímat v nových plavkách na břehu našich rybníků a přehrad, nebo jen na zahradě u bazénu. Ačkoli zpočátku může být naší motivací pro zdravý životní styl především vyrýsovaná postava bez přebytečných tukových zásob, měli bychom postupem času dospět k rozhodnutí, že primárním motivem je naše pevné zdraví.

ořechy a zelenina

Pokud se budeme pečlivě zabývat výběrem potravin, které každý den konzumujeme, jistě brzy dospějeme ke zjištění, že není potřeba se trápit přehnaným cvičením a objednávat zeštíhlující produkty, které nejenže našemu organismu způsobí nepěkný jojo-efekt a další zdravotní problémy, ale jejich efekt vůbec nebude trvalý. Naším zájmem by tedy ideálně mělo být, najít si cestu k dokonalému tělu, kterému umíme naslouchat, které nás podrží a nezklame v těch nejtěžších situacích, na které se budeme moci vždy spolehnout, a ke kterému budeme přistupovat s láskou, úctou a respektem.

arašídy ve sklenici

Jak se udržet dlouhodobě fit? Základem je jistě výše zmíněná zdravá strava. Náš jídelníček je potřeba pečlivě promyslet a poskládat jednotlivé komponenty tak, abychom měli správný přísun všech základních složek – bílkovin, tuků a sacharidů. Není radno zahrávat si s nebezpečnými a razantními dietami, které nám sice zaručí zeštíhlení, ale jejich dopad bude pro nás organismus drastický. K vyvážené stravě kromě zmíněných složek patří i její pravidelnost. Otázka, kolikrát denně bychom měli jíst, aby to bylo správně, bohužel nemůže být nikdy zodpovězena globálně – je to velmi individuální, ideální je však dodržovat tři základní jídla denně, a sice snídani, oběd a večeři, a připojit k nim ještě minimálně jednu dopolední či odpolední svačinku. Vždy záleží na tom, jaký je náš denní rytmus a co nám umožňuje pracovní režim. Svačinky by neměly být žádné kalorické bomby, stačí nám obyčejný kousek ovoce a hrst ořechů. Oříšky jsou velmi nedoceněnou potravinou, byť jejich účinky na naše tělo i mysl jsou až zázračně. Například kešu nebo arašídy a zdraví jdou zásadně ruku v ruce. Arašídy jsou skvělé jak ve sladké, tak i slané kombinaci s čímkoli a zasytí vás až na několik hodin.