Kdy do banky míříte zbytečně?

Finance

Kdy do banky míříte zbytečně?

Sháníte úvěr a přemýšlíte, zda vám ho banka vůbec poskytne? Banky jsou ve schvalování úvěrů velmi nekompromisní a poskytují úvěry jen solventním klientům, u kterých mají větší pravděpodobnost, že půjčené peníze získají zpět. Disponují přísnými tabulkami, které nepovolí žádnému žadateli spadající do rizikové skupiny úvěr čerpat.

Existuje hned několik skupin žadatelů, kterým banky neradi půjčují. Jaké to jsou?

  • Žadatelé bez pravidelných příjmů

plná peněženka

Pravidelný příjem je pro schválení úvěru klíčový. Pokud nepobíráte pravidelnou mzdu nebo žijete z mateřského příspěvku a sociálních dávek, do banky se nemusíte ani obtěžovat. Spadáte totiž do rizikové skupiny žadatelů, u kterých je vyšší pravděpodobnost špatné finanční morálky. Banka se totiž zajímá o bonitu klienta, která se odvíjí od pravidelných měsíčních příjmů a výdajů. Ovšem pro banky se stáváte rázem rizikovým žadatelem i v případě zkušební pracovní lhůty. I v tomto případě při sjednání úvěru s největší pravděpodobností vyhoříte.

  • Žadatelé se záznamem v registru dlužníků

Pokud máte negativní záznam v registru dlužníků, s půjčkou od banky se můžete rovnou rozloučit. Banka si hlídá platební minulost svých žadatelů a v tomto ohledu je opravdu nekompromisní. Přitom do registru dlužníků může žadatele mnohdy dostat úplná banalita v podobě opožděné platby za telefon a rozhodně neplatí, že musíte dlužit stovky tisíc korun.

  • Žadatelé, kteří potřebují peníze okamžitě

podepisování smlouvy

Schvalování úvěru u bank trvá velice dlouho. Je to zkrátka zdlouhavý a náročný proces s nejasným výsledkem. Pokud tedy potřebuje peníze okamžitě, s největší pravděpodobností s vámi úředník vyrazí dveře.

Nebankovní společnosti nabízí řešení

Pokud neuspějete v bance, ještě nemusíte házet flintu do žita. Nebankovní společnosti nabízí celou řadu produktů, které jistě uvítáte. Spotřebitelské úvěry do pár minut nebo třeba hypotéka bez dokládání příjmů rozhodně stojí za pozornost.