Kde se provádí oprava bazénových čerpadel

Služby

Kde se provádí oprava bazénových čerpadel

Nikdo z toho nemá radost, přesto se to může stát. Na jaře chcete napustit bazén, ale najednou zjistíte, že s čerpadlem není něco v pořádku. Buď vydává divné zvuky a pracuje jen na půl, nebo dokonce vůbec. Co teď s tím?

Jednou z možností je, že závadu odstraníte sami. To však není příliš doporučováno, neboť se jedná o poměrně složitá zařízení, kterými navíc prochází voda. Proto se doporučuje, aby se oprava bazénových čerpadel svěřila odborníkům.

bazen2

To se sice hezky řekne, ale kde je sehnat? Nebudeme si nic zastírat, většina z nás jej koupila nejspíše ve velkém obchodním centru, jako například Tesco, nebo v hobby obchodu se zahradní technikou, jako je Baumax nebo Mountfield. A zde nám jej nepřijmou, zvláště pokud již máme prošlou záruku (což skoro vždycky je).

Co tedy s tím? Řešením může být vyhledat specializovaný servis, který se bazénovou technikou zabývá. Takový však není vždy snadné najít. Ideální je samozřejmě kontaktovat přímo výrobce, avšak opravy v těchto značkových servisech vyjdou obvykle poměrně draho.

Na druhou stranu máte jistotu, že celá věc byla provedena kvalitně (koneckonců firma si chce a potřebuje udržet nějakou reputaci), a že byly použity originální díly, které patří přesně do tohoto typu stroje. Navíc jej dobře znají a ví, jak jej opravit.

bazen4

Pokud zvolíte neznačkový servis, pak nezaplatíte takovou částku. Počítejte však s tím, že je třeba dobře vybírat. V některých totiž provedou jen to nejnutnější, dá se říci, že vadu jen „zalátají“. To samozřejmě není ideální řešení, neboť se dříve či později znovu projeví.

Navíc díly, které budou při opravě použity, nemusí vždy naprosto přesně pasovat na váš přístroj. Použijí zkrátka to, co mají po ruce, což není pokaždé ideálním řešením. Zvláště pokud se jedná o repasované díly.

To, jaký přístup zvolíte, záleží především na typu vady, druhu a stáří čerpadla a samozřejmě také na vaší finanční situaci. Jen mějte na paměti, že někdy vyjde levněji koupit nové.