Kde se používá nerezové zábradlí

Produkty

Kde se používá nerezové zábradlí

Zábradlí se stala běžnou součástí našich životů. Najdeme je u každého schodiště, na každém balkónu či terase. Není to samozřejmě samoúčelné, nýbrž je to pro naši bezpečnost. Zabraňují nám, abychom spadli například z balkonu a u schodů nám jak pomáhají zabránit pádu, tak i pomáhají při výstupu, neboť se o ně můžeme přitom opřít.

Opomenout bychom neměli ani jejich psychologickou stránku, kdy se cítíme bezpečněji, pokud nás před pádem chrání zábradlí. Podívejte se například na váš balkón, pokud bydlíte výše než v přízemí, a představte si, že byste měli jít k jeho okraji, třeba abyste pověsili prádlo. Zvládli byste to?

balkon1

Vzhledem k tomu, že je tak rozšířené, není divu, že se vyrábí z nejrůznějších možných materiálů. To, který bude zvolen, závisí na tom, kde bude umístěno. Zde záleží nejen na tom, zda bude uvnitř či venku, ale také jestli se jedná o balkonové či to u schodiště. Bude na veřejném místě, nebo v soukromém domě? To vše je třeba při nákupu uvážit.

Tím nejběžnějším je pak v současnosti kovové s držadlem potaženým plastem či dřevem. To se však používá především uvnitř budov. Typickým příkladem mohou být paneláky, které mají všechny vlastně pouze jeden typ.

schodiste1

Co se venku týče, tak zde u rodinných domů hraje prim dřevěné, celkově však nerezové zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova. O co se jedná? V podstatě jde o nerezový kov. Může jít o ocel, ale i o jiný druh natřený speciálním antikorozním nátěrem.

Jeho výhodou je odolnost vůči vnějším vlivům a také dostatečná pevnost, kdy zvládne udržet i více opírajících se lidí najednou, a to i těch s nadváhou.

Často je z něj vyrobeno dokonce celé schodiště. A není divu. Koneckonců se jedná o dosud nejlepší materiál, který máme pro tento účel k dispozici. Samozřejmě je velmi dobře možné, že někdo vynalezne jiný, lepší, a nerez se stane obskurním. Pro tuto chvíli si s ním však musíme vystačit.