Kdo je ideální zákazník?

Finance

Kdo je ideální zákazník?

Pokud se člověk rozhodne, že si vezme půjčku, může tak pochopitelně kdykoliv učinit. To ovšem jedině za předpokladu, že nalezne někoho, kdo mu bude ochoten půjčit.
Pokud se však obrátí na některou z finančních společností, ovšem vlastně i na kohokoliv jiného, musí počítat s tím, že sice může, ale také nemusí uspět. Protože o tom do značné míry rozhoduje právě jeho bonita.
Z čehož logicky vyplývá, že je tato věc něčím velice důležitým. Jinak by přece tak zásadní roli nehrála.figurka s mincemi.jpg
A co že to tedy vůbec je? Pokud to nevíte, vězte, že se jedná v podstatě o to, nakolik se jeví být pravděpodobné, že bude takový žadatel o půjčku, pokud ji pochopitelně získá, schopen tuto řádně splatit. Tedy o jeho schopnost a ochotu dostát svým závazkům.
Taková bonita se pak stanovuje na základě nejednoho kritéria. Svou roli tu sehrávají:

 1. výše žadatelových trvalých příjmů
 2. jeho měsíční výdaje
 3. žadatelův věk
 4. uchazečovo vzdělání
 5. profese, již tento vykonává
 6. jeho rodinný stav, například počet vyživovaných dětí
 7. případné záznamy v registrech dlužníků
 8. a tak dále a tak podobně.

truhlice s penězi.png
Čím dokonalejší se v tomto ohledu žadatel jeví, tím větší mívá naději na to, že se žádostí o půjčku uspěje, tím výhodnější bývají nejednou i podmínky jejího čerpání. A naopak.
A je-li tato ne zase až tak světoborná, nebo je dokonce přímo nízká, nezbývá nejednou žadateli, než si ji zkusit vylepšit. Což se daří zejména u produktů nabízených nebankovní sférou. Třeba taková bonita klienta hypotekybezregistru.czse dá ovlivnit

 1. přivedením spolužadatele, který se bude na jeho půjčce podílet
 2. pořízením si ručitele, který se za zájemce o půjčku zaručí, třeba svou nemovitostí
 3. zrušením všech kreditních karet a/nebo kontokorentu

Pokud má takový žadatel dobrou bonitu, je zájem vyhovět mu dost možná úplně všude. Pokud ne, nezbyde mu nejednou jiná možnost než nebankovní sektor. Který je ochoten nabídnout hypotéku nejednou i notně nezajímavému žadateli s nejedním nedostatkem. Ale i zde platí, že je bonita nade vše. A proto se před půjčkou každopádně zamyslete nad tím, jak na tom jste. S tím důležitým slůvkem, jež už nyní znáte.