Mnoha neduhům lze zabránit

Zdraví

Mnoha neduhům lze zabránit

Každý člověk stárne. To je jistě jasné. Jenže nám nestárne tělo všem stejně. Někdo je v sedmdesáti jako mladík, někoho trápí neduhy už od čtyřiceti. Jednou nepříjemnou záležitostí, kterou na nás sesílá věk, je pocit těžkých nohou.

–         Jak náš organismus stárne, dochází v něm k degeneraci kolagenu, který je zodpovědný za správnou funkci našich cév.
–         Pokud nefunguje tak, jak má, dochází ke tvrdnutí, kornatění cév a vzniku různých onemocnění cévního systému.
Patologické změny v cévním systému mohou být způsobeny nejen degenerativními procesy kolagenu, ale i genetickými faktory. Je tento stav nevyhnutelný? Dostaneme se do této fáze všichni? Není to tak.
 

Vědět, jak na to

Správnou stravou a životním stylem se můžeme proti křečovým žilám bránit.
·        Vitamín C– přispívá k normální tvorbě kolagenu. Ochraňuje buňky před oxidativním stresem.
·        Vitamíny řady B a kyselina listová– přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu, který poškozuje tkáně cév. Homocystein je aminokyselina, která vzniká při normálním metabolismu u savců.
·        Grape seed– extrakt (olej) z hroznových semínek. Je to silný antioxidant, který má za úkol posilovat činnost kardiovaskulárního systému. Dalším jeho kladem je to, že dodává energii a odstraňuje únavu.
·        Přeslička rolní– tak trochu přehlížená bylinka, která podporuje pružnost kardiovaskulárního systému.
·        Jinan dvoulaločný– známý také jako ginkgo biloba. Je to antioxidant, který nám pomáhá s oběhovým systémem, se správnou cirkulací krevního systému a také udržuje ve správném chodu naše smysly – zrak, sluch. A také správnou činnost mozku.
·        Kopřiva dvoudomá –nejen, že má protizánětlivé účinky, ale kromě toho i zmírňuje pocit těžkých nohou a je to vzpruha pro naše srdce.
Pokud se Vám nechce si denně dělat nálevy ze všech zmíněných bylin, stačí zajít do lékárny, kde Vám určitě poradí, jaký doplněk stravy užívat.