Pes a narození dítěte

Zvířata

Pes a narození dítěte

Každá druhá až třetí rodina v České republice vlastní alespoň jednoho psa. V evropském měřítku se řadíme hodně vysoko, ve srovnání s ostatními. Zkrátka jsme země, která miluje psi a nedá na ně dopustit. My se však dneska budeme bavit o tom, kdy si pořídit psa a za jakých podmínek.
Pokud jste už v mladí měli v rodině psa, bude Vás to provázet celý život a budete si chtít i do své nové domácnosti jednoho pořídit. Nebudete nejspíše hledět napravo nebo nalevo a psa budete chtít i přesto, že vaše druhá polovička o to nestojí. Vždy, však zvažte, kdy je ta správná volba psa pořídit.
malé dítě
Pokud žijete v domě, určitě není problém s venčením, můžete psa vypustit na zahradu, nebo přímo na zahradě své místo má. Pokud jste však v bytě, má se věc trošku jinak a vy musíte každý den svého miláčka venčit. Tento ohled byste měli brát, však i na svého přítele, který byl proti a venčení se nevyhne.
Nejlepší variantou je, pořídit si čtyřnohého člena rodiny před příchodem prvního dítěte. Pokud se ptáte proč, hned se k věci dostaneme.
Jestliže zjistíte, že čekáte se svým partnerem dítě, je ten správný čas pořídit si do toho i pejska. Možná se Vám bude zdát, že toho na Vás bude moc, ale opak je pravdou. Pes bude za začátku, jako každé štěně hodně aktivní a poznávat svět a tak by to mělo být, než přijde vaše miminko. Po příchodu dítěte, bude vašemu štěněti kolem jednoho roku a už bude mít něco za sebou, pokud pak k němu přidáte dítě, bude ho vnímat jako svého kamaráda a spřízněnou duši. Nejen, že spolu budou vyrůstat od útlého věku, ale pes si vytvoří ohromnou lásku k vašemu dítěti a bude ho po celí život chránit. To stejné přijde ze strany dítěte, takže kam se hne dítě, za ním i pes a opačně. Vzájemné pouto bude pro oba dva nové členy něco nového a zaměstná je hraním a nepřetržitým kontaktem.
pes na kolejích
Ve shrnutí Váš čtyřnohý kamarád bude jeho druhou mámou a v uvozovkách se o něj bude i starat a nedá na něj nikdy dopustit.
Pokud se tedy rozhodujete, zda si pořídit psa nebo dítě, zkuste vyzkoušet tuto osvědčenou variantu a určitě nebudete litovat. Nehledě na to, že budete mít čas, jak na dítě, tak na psa.