Seriály jsou v módě

Služby

Seriály jsou v módě

Pro diváka přichází doba, kdy se do výroby seriálů investuje mnohem více peněz. A i když nejde o tak gigantické produkce, jako byl například seriál Hra o trůny, na většině seriálů se dnes nešetří a díky rozvoji streamovacích společností vznikají kvalitní a zajímavé projekty všech žánrů, které nabízí uplatnění neokoukaným tvářím. Kromě americké produkce se výrazným způsobem zkvalitnila i ta evropská.

Zajímavé seriály tipy girltime.cz na zábavu v bezpečí domova:

tv

Papírový dům

(Španělsko 2017-2021, ve výrobě je pátá série)

Seriál má několik zajímavostí. Nebyl nijak propagovaný a mělo jít o komorní projekt maximálně dvou sérií. Produkce ani herci si nedělali velké iluze o úspěšnosti. Začátek seriálu se točil jen v Madridu, protože na cestování nebyly peníze. Po spuštění seriál ve Španělsku nevzbudil ani velký zájem.

Vše se změnilo v okamžiku, kdy seriál koupil Netflix, který vycítil potenciál a objednal pokračování. Když uvedl seriál do vysílání, začali se dít věci! Ze seriálu se stal po celém světě fenomén, který nejvíce zaskočil herce a produkci. Najednou herce lidé poznávali na ulicích, na natáčení, které ze začátku nevzbuzovalo žádný zájem, se začali sjíždět fanoušci z celého světa. Herci museli mít osobní strážce, aby se vůbec mohli pohybovat. Seriál naprosto změnil neznámým hercům životy.

Příběh geniálního „Profesora“, který naplánoval dvě složité loupeže do Španělské královské mincovny a do Španělské centrální banky a dokázal vytvořit plán, kde zohlednil každou reakci policie a na ni navázal další postup, vás doslova vmáčkne do křesel a nezvednete se, dokud seriál poběží. Parta delikventů, kterou dal šéf bandy dohromady a vytrénoval, se pro vás stane partou přátel. Seriál patři k tomu nejlepšímu, co španělská tvorba nabízí.

ovladač

Dámský gambit

(USA 2020, 7 epizod)

Jde o seriál, který je ódou na královskou hru šachy a bude vás bavit, i když o této hře nic nevíte.

Padesátá léta v Americe viděla ženy jako spořádané hospodyňky a nebylo tak běžné, aby se ženy proslavily v „mužských disciplínách“.

Beth Harmonová skončila jako dítě v sirotčinci. Její talent pro šachy objevil starý údržbář, který si sám ve sklepě ústavu hrál šachy. To až do okamžiku, než se seznámil se zvědavou zrzavou holkou, která ho chodila pozorovat. Naučil ji základy hry a zanedlouho už žačka porážela svého učitele.

A tak začíná životní pouť mladé šachistky, která bojuje nejen s předsudky. Do života se jí připletla i závislost na lécích a na alkoholu a problémy v adoptivní rodině.

Strhující příběh, který se tak moc liší od všech ostatních seriálů, si zamilujete.