Sporttester Polar M400 – váš nejlepší parťák v tréninku

Sporttester Polar M400 – váš nejlepší parťák v tréninku

Vybrat ty správné hodiny na sport je v současné době, kdy je jimi trh doslova přesycen, velmi komplikované. Každé z nich nabízejí spoustu funkcí, pokročilé tréninkové plány, barometry a další různé senzory. Liší se výdrží baterie, kdy se výrobci předhánějí a tahají o každou hodinku navíc. Existuje nepřeberné množství designů. V tomto mišmaši pomalu zapadá hlavní funkce a význam sporttesteru – měření vaší výkonnosti.

running watch

Proto jsme se rozhodli připravit krátkou recenzi produktu firmy Polar. Je jím typ M400. Ten vás sice nedovede zpátky na start, neukáže v reálném čase, o kolik rychleji běžíte stejnou trasu jako minule, nebudete s ním moc volat či platit. Za to bude bedlivě hlídat vaši tepovou frekvenci, pomocí GPS zaznamená délku tratě, díky krokoměru spočítá, kolik jste toho ušli za celý den. A to pro obyčejného sportovce stačí až až.
stojan na hodinky a mobil

Sportovní profily

Příjemnou vlastností hodinek jsou předpřipravené sportovní profily pro různé aktivity (běh, in-line bruslení, chůze, crossfit…) Můžete ale také přidat vlastní, a to díky programu Polar Flow.

Přesnost GPS a měření tempa

Jednou z největších devíz M400 je přesnost GPS. Snímač patří mezi naprostou špičku a podle údajů naměřených např. pomocí mapy.cz se délka tratě liší jen o pár metrů. Díky tomu se můžete spolehnout i na přesné měření nejen průměrného, ale i aktuálního tempa, z čehož budou mít radost především cyklisté a běžci. Se zapnutou GPS pak hodinky vydrží v provozu cca 8 hodin, což je slušná porce na svou kategorii.
srdeční frekvence na hodinkách

Hrudní pás

V době optických měřičů tepové frekvence by se mohla její absence zdát jako negativum. Faktem je, že hrudní pás je stále jedinou přesnou metodou, která zachytí aktuální dění uvnitř vašeho organismu. Ten od Polaru je pak přesný téměř jako profi EKG přístroje.

Cena

Jelikož se nejedná o vlajkovou loď či nejnovější model, cena potěší. S hrudním pásem se pohybuje okolo 4 tisíc Kč. A právě poměrem cena/výkon si stále drží své místo na sporttesterovém slunci!