Zařizujete obývací pokoj?

Dům a byt

Zařizujete obývací pokoj?

O své nové sedací soupravě už máte určitě jasnou představu. Ale co když vysněná souprava na trhu nebude? Jste ochotni slevit ze svých požadavků a přizpůsobit se trhu? Budete čekat, až se objeví vámi požadovaná sestava v prodejnách?

Nebojte se, nic takového se nestane, čekat na nic nebudete, neboť prodejci nábytku všechny vaše požadavky uspokojí ihned, anebo ve velmi krátké době.
Před vlastní koupí je třeba sepsat si všechny parametry – šířku, délku a výšku sedací soupravy, její velikost v rozloženém stavu a v případě, že volíte sedačku rohovou, pak určit pravý či levý roh – to vše podle vašeho interiéru.

rohový gauč s polštáři

Dále pak se musíte – už podle vlastního uvážení – rozhodnout o materiálu, barvě, konstrukci, a také o tom, bude-li sedačka určená pro každodenní spaní, nebo jen pro občasné přespání.

Rozkládací sedací soupravys úložným prostorem můžete vybírat z mnoha modelů a typů. Úložný prostor je obvykle umístěn pod sedákem nebo v opěradle pohovky.

Souprava může mít sedačku plus dvě křesla, může být v provedení trojsedačka, dvousedačka a křeslo a již zmíněná rohová sedačka, o níž uvažujte, máte-li ve svém bytě dostatek prostoru. Pak je tu ještě moderní sedací souprava v provedení do U – ta už je dostatečně prostorná pro celou rodinu, ale pozor – zabere poměrně velkou část místnosti.

Tyto všechny druhy souprav se vyrábí v rozkládacím provedení s úložným prostorem, což je velkou výhodou – uložíte peřiny, deky a další lůžkoviny a přitom již nepotřebujete peřináč, který by se již možná do pokoje ani nevešel.
Sedací část bývá vyrobena z kvalitní polyuretanové pěny, mnohdy v kombinaci s pružinami.

spánek na gauči

Sedačky mohou být na kovových či dřevěných nožičkách, ale mohou mít také celodřevěnou konstrukci s takzvaným soklem. Provedení může být od moderního až po starobylý rustikální styl, s masivními bočními opěradly či bez nich.
Výběr potahů je značný, ať už se týká materiálů, barev i vzorů. Může to být kůže i koženka, textilní potahy, jednobarevné nebo vzorované.

Když dobře vyberete, bude pak sedačka vaším dobrým společníkem při trávení volného času s rodinou, při sledování televize i na spaní.