Žít se dá i bez alkoholu

Životní styl

Žít se dá i bez alkoholu

Popíjení alkoholických nápojů je v českých zemích zcela normální, a to i ve větší než malé míře. Odhadem je u nás více než milion alkoholiků, ovšem to jsou pouze velice skromné odhady. Realita bude nejspíše daleko horší. Vždyť my jsme v podstatě vymysleli pojem „pivní kultura“ a okolo tohoto nápoje se celá řada věcí v této zemi točí.
Spící opilec
Piva vypijeme nejvíce na celém světě, což je nepříliš hezký primát
. Je pravda, že je mnohem lepší vypít pár piv než pár panáků, ale všeho s mírou. Pokud máte pocit, že už pijete více, než by bylo záhodno, což jsou tak zhruba dva a více piv denně, je možné nejlepší čas přestat. Není to tak složité, jak si možná myslíte, ale bez boje to samozřejmě nepůjde.
Pivo z lahve

Společnost není příliš chápavá

Česká společnost u člověka, který se snaží skoncovat s pitím alkoholu, se neustále snaží probudit pocit viny, jako by snad jedinec, který do sebe neustále nelije pivo, byl snad nějak omezený. Když budete chtít přestat kouřit, dostane se vám velké podpory prakticky od každého, to budete frajeři. Ovšem jakmile vyhlásíte, že si místo pivka budete v budoucnu dávat raději pomerančový džus a místo vodky budete raději dávat přednost minerálce, začnou se na vás dívat skrze prsty. Na nepitá alkoholu je totiž v naší společnosti cosi divného, i když všude ve světě je to zcela běžná norma.
Popíjení vína
Důležité je, abyste si s různých narážek a posměšků nic nedělali. Valná část jedinců, kteří vaše konání nechápou, uvnitř ve svém nitru moc dobře vědí, že by chtěli to samé jako vy, ale bojí se vtípků a podobných narážek. Nebojte, však vaše okolí se s tím smíří. Během několika málo týdnů je to přestane bavit. Vy ale budete daleko zdravější, a to jak fyzicky, tak i na duši. Navíc ušetříte i nemalé množství peněz, které můžete šetřit na parádní dovolenou či na nové auto. Přestat pít alkohol není jednoduché, zvláště, když už pociťujete mírnou závislost, ale je správné rozhodnutí, kterého určitě litovat nebudete.