Vyplatí se podnikat?

Vyplatí se podnikat?

Můžeme si položit jednu zásadní otázku a to takovou, zda se vyplatí začínat u nás, v této době, podnikat. A hlavně, v jakém oboru se to vyplatí, když to vypadá, že na trhu je všeho dost, vlastně víc než dost?

minikvětináček na stole

Nejlepší možností, jak v podnikání uspět je najít díru na trhu a tu zaplnit svou firmou. Najít obor, nebo nějaké zboží, které je u nás nedostupné a v případě, že by dostupné bylo, byl by o něho dostatečně velký zájem, aby to podnikání vtáhlo někam z nesmělých počátků do stability a klidných vod, kdy firma má postavení takové, které nemohou nové firmičky jen tak snadno ohrozit.  Takovou díru na trhu někdo objeví zcela náhodou, jindy to dá hodně práce a pátrání. Jiný se může inspirovat něčím, co vidí někde v zahraničí a u nás to není. Tak šup, stát se výhradním dovozcem pro naši zemi a máte z půli vyhráno. Potom už záleží pouze na Vaší šikovnosti a schopnostech svou firmu rozvíjet a posunovat dál a dál do výšin úspěchu.
manager a žárovka

A co k tomu potřebujete mít? Vytrvalost, pracovitost, svědomitost, ale také dobrou fantazii a trochu štěstí, aby se Vám tu díru na trhu podařilo objevit. A pokud si myslíte, že jste ji našli, nikomu to neříkejte a jednejte, minimalizujete tím riziko, že někdo bude rychlejší než Vy a bodné Vám dýku do zad někdo, koho jste považovali za přítele. No, peníze přeci vládnou světu. Pro ně se vždy konali ty největší zrady, ty nejhorší a nejodpornější činy, včetně vražd.

Přeji hodně štěstí do hledání té správné díry na trhu, která zajistí Vašemu podnikání i Vám samotným velký úspěch a bohatství, které jste si sami ani nedokázali představit. Vše záleží na Vás a kapce štěstíčka, které Vám osud daruje. Tak ať je k Vám osud štědrý a těch kapek štěstí pustí raději více. Potom bude vše jednoduché, bez komplikací, vše půjde hladce a Vám se bude dobře dařit, i když jste před tím žádný velký úspěch v životě nikdy a v žádném směru nezažili, nebo možná zažili a ani si to neuvědomujete.