Cestovat lehce jako ptáček

Produkty

Cestovat lehce jako ptáček

Dnes si v tomto článku uvedeme pár tipů, jak učinit svoje zavazadlo lehčím a nemít zbytečné problémy s balením nebo na letišti.

Čtečka knih

Pokud rádi lítáte a zároveň čtete, tak asi víte, že to nejde moc dohromady. Knihy jsou krásná věc, ale jsou těžké a celkem neskladné, proto je pří cestování lepší je nahradit za čtečku. Ta Vám ušetří jak místo, tak i hmotnost batohu nebo kufru. Další výhodou je to, že si do ní můžete stáhnout několik knih, takže se nemusíte v půlce týdne obávat, že nebudete mít co číst. Nejznámější výrobci jsou Kindle, Samsung, PocketBook.
čtečka knih

Mini

Tento tip se na Vás bude vztahovat, pokud pojedete někam mimo hotel nebo stanovat. První věc, kterou zmíníme je pro ženy a slečny. Jedná se o cestovní fén, protože ne vždy máme čas si nechat vlasy uschnout a musíme po vysoušeči sáhnout. Tento fén si můžete koupit například od značek Remington, ECG, Sencor. Další mini věcí je rychlovarná konvice, tedy v tomto případě asi konvička. V kempech jsou společné kuchyňky, to sice ano, ale konvici tam skoro nikdy nenaleznete. A vařit vodu v rendlíku je pomalé, proto si určitě pořiďte cestovní konvici. Vyrábí ji třeba značky ECG, Concept, Sencor.
cestující žena

Menstruační kalíšek

Pokud Vám vychází menstruace na den, kdy odjedete nebo na celou dovolenou, tak od teď si s tím už nebudete lámat hlavu! Menstruační kalíšek je naprosto úžasná věc, která je v této době už velmi dostupná. Funguje na podobném principu jako tampón, akorát ho máte na pět let, což je skvělý krok kvůli ekologii. Kalíšek koupíte do pěti set korun a vydrží Vám pět let, pokud o něj budete správně pečovat. A proč ho vůbec zmiňuji? Jestliže si vyberete podle internetových příruček správnou velikost, tak si menstruaci nebudete muset hlídat celý den. Pokud nemáte hodně silnou menstruaci, tak Vám bude stačit si ho vyměňovat dvakrát denně – ráno a večer.