Větráme v šatníku!

Větráme v šatníku!

Častým problémem bývá, že „nemáme co obléknout“, přestože naše skříně doslova „praskají ve švech“. Jsou plné oblečení, co jsme již dlouho nenosili (je tudíž již módně mimo a čeká, zda do módy znovu přijde) nebo je nám malé a čekáme, až do něj zhubneme (vyjde jen někdy). Chce to prostě trochu probrat, vytřídit, srovnat. Není to obvykle moc oblíbená činnost, ovšem ve skříních si uděláme prostor pro nějaké ty nové módní kousky, které se budou dobře a přehledně ukládat. A jejich vybírání a nakupování oblíbené (hlavně mezi dívkami a ženami) je! To je dobrou motivací. Tak s chutí do toho!

roztrhané džíny

I prostornější šatnu pravidelně uklízíme!

Majitelé šaten to mají trochu jednodušší. Mají více místa a v šatně toho prostě více „schovají“. Ale i oni musí občas svou šatnu uklidit a nepotřebného oblečení se zbavit, jinak by z ní měli jen neútulné zaprášené skladiště.

 

Na co určitě nezapomínáme!

–       nevyhazujeme vše, co zrovna v nadcházející sezóně asi nebude „in“, každý má oblíbené kousky, které mu sedí, sluší a rád je nosí, takových se rozhodně nezbavujeme, byla by to velká chyba!

–       Jiné je to s kousky, které jsme už opravdu dlouho (i několik let) neměli na sobě, a navíc nám nesedí, ty už asi opravdu nosit nebudeme a nastal čas se jich zbavit!

–       ze šatníku je třeba vyřadit vše, co je již hodně „mimo“ od našich aktuálních velikostí a prostě to neoblékneme!

–       naopak nevyřazujeme „nadčasové modely“ (tedy pokud se do nich vejdeme a sedí nám), například tzv. malé černé šaty neboli koktejlky, klasiku v podobě bílé halenky nebo oblíbených džín!

závěsná tyč

Probereme i doplňky!

Myslíme také na protřídění a úklid našich kabelek, bot, pásků, šátků a podobných doplňků garderóby. Nebudeme samozřejmě vyhazovat značkovou kabelku nebo drahé luxusní lodičky! Ale staré věci, které jsme již hodně dlouho „neprovětrali“ mohou ve skříních a šatnách již uvolnit místo něčemu novému!