Už naše babičky a lidé v dávné historii léčili spoustu onemocnění, či nachlazení bylinkami. To se samozřejmě dochovalo i do dnes, kde se spousta bylinek používá v lékařství a drogérii. My se však dnes budeme bavit o čaji, a jeho blahodárném využití při onemocnění.
Čaje jsou a budou používány i nadále všemi lidmi. Česká republika sice nepatří mezi přední spotřebitele, ale i tak se u nás na ně nedá dopustit. Na světe se zkonzumuje kolem tří milionů tun čaje a více než polovina z této sumy je v asijských zemích, kde vede Čína, Pákistán a například Indie.
Pokud se rozhodnete pít čaj, vždy dávejte přednost čajům sypaným, nebo vlastnoručně sbíraných. Sice je můžete koupit v supermarketech, ale kvalita není ani zdaleka, jak se zdá.
Heřmánkovy čaj
Pomáhá proti úzkostem a má blahodárné účinky, které působí jako léčivo. Napomáhá při usínání, takže pokud nemůžete usnout, zkuste si dát šálek tohoto čaje. Dále zlepšuje zažívání a pomáhá při nachlazení. Dobré je ho smíchat společně s meduňkou, která působí také proti nachlazení. Dále se používá také jako obklad při popáleninách a při léčení kožních problémů. Zkrátka má mnoho využití a v žádné domácnosti, by neměl chybět.
Šalvějoví čaj
Velice účinný a chuťově dobrý čaj. Velké uplatnění má při bolestech v krku a při kašli. Používá se také na obklady, pokud máte zahleněné průdušky, jednoduše ho přiložte na hrudník a nechtě působit.
Podběloví čaj
Čaj nasbíráte od začátku března, kdy si ho můžete vysušit a připravit tak na tuhé zimy. Tento čaj tlumí zánět a zlehčuje vykašlávání. Má velký obsah zinku, který kladně působí na vaše zdraví. Podběl se dá připravit na mnoho způsobů, proto se řadí k hodně vyhledávaným čajům.
Ať už jste nachlazení nebo jste chytli nějakou virózu, využijte jeden s těchto čajů a určitě nebudete litovat. Nejen že jsou přírodní, ale příjemně chutnají a zlepší Vám vaše zdraví.